סדנאות לצוותי עובדים

הסדנאות נערכות במקום העבודה, לעובדים בצוותים, כאשר הסדנאות ממוקדות בדפוסי מחשבה והתנהגות. מדובר במספר מפגשים, כפי שיסוכם עם איש הקשר בארגון. בשיחה ראשונית ארצה להבין מה הקושי ברמת התקשורת בין העובדים בצוות או במחלקה, ולבנות תכנית שתספק פתרון לקושי או לבעיה.

באילו מצבים כדאי לפנות אליי?

  • במידה ויש קונפליקטים בין העובדים או מול הלקוחות ויש רצון לספק כלים להתמודדות עם הקונפליקטים בדרכים של דיאלוג והבנה הדדית.
  • כאשר יש צורך לחזק את תקשורת אסרטיבית – מצד אחד כזו שאינה תוקפת או רומסת ומצד שני אינה מרצה ומתנצלת, אך כן תקשורת שבאה לקראת בצורה של דיאלוג פתוח.

מה כוללות הסדנאות?

  • הסדנאות כוללות למידה של גישות לתקשורת אסרטיבית ומקרבת, תרגול בפועל ומתן תרגול בין המפגשים.
  • הסדנאות כוללות ליווי במידת הצורך ומתן אפשרות להיעזר בי בין המפגשים.
  • חוברת המסכמת את עיקרי הגישה ותרגילים להמשך עבודה משותפת או פרטנית.

מה יקרה בעקבות ההשתתפות בסדנאות?

  • רכישת כלים ליצירת דיאלוג פתוח יותר, המאפשר שיח והבנה הדדית.
  • קבלת עמדות שונות, יכולת לחשוב בצורה יצירתית יותר, מאחר שאין חסימה של עמדות מנוגדות.
  • אווירה נעימה ורגועה יותר במחלקה או בצוות גם אם יש חוסר הסכמה על סוגיות שונות.
  • הכרה של העובדים בצורכיהם וברצונותיהם ויכולת לבטא אותם ללא חשש, מה שמביא להרגשה נוחה יותר במקום העבודה ובסופו של דבר גם לתפוקה טובה יותר מבחינתם.

אחריות מובטחת

במידה ולא הושגו התוצאות הרצויות או שלא הייתם מרוצים מהתהליך – יוחזר כספכם.

ההשקעה שלך –

תלויה במספר המפגשים, ניתן לפנות אליי לפרטים נוספים.

משתתפים מספרים:

השתתפתי בסדנה המעולה של מיכל יאסו, עו"ס ואשה יקרה ומעבירה סדנאות רבות. הסדנה הייתה בנושא תקשורת מקרבת, מניעת קונפליקטים ושיתוף פעולה במקום העבודה.
הסדנה הייתה מצוינת! מיכל בנעם ובדיוק רב העבירה את הסדנה, ידעה להדגים בדיוק את שצריך בדרך מעניינת וסוחפת. המסרים עברו בעניין ובכייף.
כבר למחרת השתמשתי בכלים שקיבלתי במהלך הסדנה, סביב סיטואציה שהייתה כרוכה במתח והתלבטות רבה כיצד לפעול.
במהלך שיחת טלפון עם אדם קרוב, כאשר היה לי חשש שאולי לא אהיה מובנת, שנסיים את השיחה עם כעס או אפילו בטריקת טלפון… במהלך השיחה למרות חששותיי, הצלחתי להשתמש בכלים שלמדתי במהלך הסדנה, והשיחה הסתיימה עם צחוק ותחושה של רגיעה. למעשה, הייתי כל כך גאה בעצמי שהצלחתי להשתמש בכלים הנפלאים האלו, וליצור חיבור טוב במהלך סיטואציה כואבת ולחוצה. אני מוקירה תודה על כך, אביטל בנאי, .

השתתפתי בסדנה של מיכל המקסימה והייתה לי חוויה נעימה, מלמדת ומהנה מאוד. רכשתי כלים מגוונים לתקשורת מקרבת ולניהול עצמי במהלך קונפליקטים. הפעילויות בשיתוף חברי הקבוצה היו נעימות, מלמדות מאוד ואף מצחיקות. למדתי הרבה על עצמי ועל התגובות שלי בכל מיני נקודות בחיים וקיבלתי כלים מעשיים ויישומים להמשך.
אני מודה למיכל על חוויה עצמתית, מעצימה וחשובה עבור אנשי טיפול ואנשים בכלל שמעוניינים לשפר את התקשורת הבין אישית שלהם עם הסובבים אותם. מחכה לסדנת המשך 😍. בברכה, אשרת רחמים, מורה לחינוך מיוחד ויועצת חינוכית.