קבוצות לתקשורת בין-אישית

מי מאיתנו לא רוצה להרגיש אהוב ומקובל? מחקרים מראים שתחושת האושר שלנו מושפעת מאיכות מערכות היחסים שלנו עם אנשים הקרובים אלינו.

אז לאחר התנסויות חיוביות, לאחר שראיתי עד כמה שהשתתפות בקבוצות יכולה לתרום לאנשים לא פחות מליווי פרטני, החלטתי ללכת על זה ולהקים קבוצות לשיפור תקשורת בין-אישית. השתתפות בקבוצות היא כר פורה לפיתוח תחושה של שותפות גורל, להפגת בדידות, לשיתוף באתגרים ולקבלת תמיכה מאנשים אחרים.

קבוצות אפשריות יכולות להתקיים בבתי ספר, במועדוני נוער, בבתים חמים ובמסגרות אחה"צ לנוער.

אך האתגרים לא שמורים רק לבני נוער. גם אנחנו, אנשים בוגרים, המחזיקים במקצוע או בתפקיד זה או אחר, עשויים להתמודד עם אתגרים שונים בתחום של תקשורת בין-אישית. אף אחד מאתנו לא חף מאתגרים בתחום הזה, כולנו רוצים להבין איך אפשר להיות יותר אסרטיביים מחד אך גם לעשות זאת בצורה נעימה וקשובה לצד השני. כולנו רוצים להתנהל בצורה נכונה ומועילה מול הכעסים שלנו על אחרים. לכולנו יש לעתים התמודדויות עם תחושת בדידות, או רצון לייצר קשרים חברתיים נוספים.

לרשימת הנושאים ניתן לפתוח את לשונית "תחומי אימון והנחית קבוצות", שם מפורטים כלל הסוגיות שניתן ללמוד, להבין ולהשתפר בהן.

הקבוצות מתנהלות מחד כן תוך תכנון הנושאים מראש אך גם בגמישות והתחשבות בצרכים שהמשתתפים בקבוצה מעלים. במהלך ההשתתפות, לצד למידה של טכניקות פשוטות ומועילות להתמודדות עם אתגרים שונים, אני שמה דגש על החסמים הרגשיים והתפיסתיים שמלווים את המשתתפים. כמובן שאני מקפידה לשמור על אווירה נעימה, תוך למידה חוויתית ומהנה.

כדי לקבל פרטים נוספים אודות קבוצות או סדנאות, ניתן להשאיר פרטים אישיים בלינק זה, בו ניתן להעביר לי מידע גם בנוגע לתכנים שמעניינים אותך : https://bit.ly/2MvZviO

מיכל יאסו – עו"ס ומאמנת אישית.