תחומי אימון וסדנאות

איך אני יכול לעמוד על שלי בצורה שמצד אחד חד משמעית ומצד שני קשובה ומתחשבת? איך אני יכול לבטא את העמדה שלי בצורה שמתאימה ואפקטיבית באותה אינטראקציה?

איך לקבל עמדות המנוגדות לעמדתי שלי? כיצד ניתן לערוך דיאלוג פתוח סביב עמדות אלו, בסוגיה שמעסיקה אותי?

כיצד להציב גבולות מבלי להתבייש מצד אחד, אך גם בצורה שאינה פוגעת ומעליבה אלא נעימה יותר לצד השני?

קריאת וניתוח סיטואציות חברתיות – כיצד ניתן ונכון להגיב? פעמים רבות אנשים אינם מבינים את הצד השני, ופועלים בהתאם בצורה שיכולה גם להרחיק. לעתים רב הנסתר מהגלוי. כיצד מבינים את הנסתר?

סוגיות הקשורות לרצייה חברתית, עמידה בלחץ חברתי, התחברות לרצונות שלי.

כעסים – איך אפשר להבין את הכעס שלי, להבין ממה נובע, האם אפשר להתנהל אחרת? מתי הכעס הכרחי ומתי פחות ואף יותר מזיק לי? האם עליי לעתים לווסת את הכעס או לבטאו יותר, איך עושים את זה?

התמודדות עם תחושת אשמה – יש אנשים שיש להם נטייה לקחת על עצמם אחריות שלא שלהם, להאשים את עצמם או לחלופין להאשים אחרים בדברים שהתרחשו. איך אפשר ליישב את הסוגיה הזו, להבין מה באחריותי ומה לא בלי תחושת אשמה שלעתים אינה במקום?

לעתים אנשים נעלבים, נפגעים מאחרים. איך אפשר להבין את התנהגותם של אנשים אחרים? האם כדאי להבין? האם אני מפרש את התנהגותם בצורה נכונה ומגיב בהתאם בצורה שאינה מקדמת אותי?

איך אפשר ליצור מערכות יחסים המבוססות על הקשבה אמתית? מה הקשבה מוסיפה למערכות היחסים? האם זה בא על חשבוני, אם אקשיב יותר לאחרים האם זה אומר שינצלו אותי יותר? האם אני קשוב יותר מידי בצורה שבאה על חשבוני (קשור גם לרצייה חברתית)?

לפרטים נוספים לגבי סדנאות או אימון פרטני – פנו אליי 054-5535981 או michalosh4@gmail.com

עקוב אחרי הבלוג – מידי שבוע אני מפרסמת תכנים דרך מאמר או סרטון קצר, ניתן להרשם ולקבל במייל את המאמר.