שני עם טיפ – כיצד להיכנס לנעליו של הצד השני?

שני עם טיפ – הפעם – איך להיכנס לנעליו של האחר?

כדי לעמוד על שלך, בצורה בהירה, כדאי להבין את הצד השני. 
מה עובר עליו? מה היא נקודת המבט שלו? גם כדי לגייסו לצדך, וגם כדי לתת פתרונות לקושי מסוים.

גם אם מדובר במנהל או מנכ"ל, אם מדובר על קשר חברי, זוגי, או משפחתי. 
תמיד כדאי לחתור להבין מה מניע את הצד השני.

בסרטון הזה אני מפרטת את הדרך הזו, אילו שאלות כדאי לך לשאול את עצמך או את מי שמולך כדי להבין את נקודת המבט שלו?

אני מבינה ש… מבחינתך… (נקודת המבט של הצד השני) וחשוב לי להביא את נקודת המבט שלי. כיצד נוכל להיפגש באמצע ולמצוא פתרון משותף?

דוגמא לשיחה עם מנהל או מנכ"ל של ארגון : תודה שפינית את הזמן כדי להפגש איתי, אני יודעת שאכפת לך שהעובדים ירגישו שטוב להם וכתוצאה מכך גם הלקוחות. טוב לי במקום העבודה, אני מסופקת, אני מרגישה שאני מתפתחת. הובלתי פרוייקט שזכה להצלחה ופידבקים חיוביים מכל עבר. אני עושה את העבודה שלי ברצינות רבה. יחד עם זאת, לאור העובדה כי אינני מקבלת את מלוא הזכויות שמגיעות לי, הגעתי למסקנה כי עליי למצוא פתרונות אחרים על כן החלטתי (להוריד אחוזי משרה ולעבוד במקום אחר? לפתוח עסק? למצוא הכנסה בדרך אחרת?). לאחרונה נראה כי לקוחות לא מקבלים את מלוא השירות, דבר שמצער אותי. אני מבינה שמנקודת המבט שלך, יש תקציב מסוים שעליך לעמוד בו, אני מבינה שלא הכל ידוע לי, אשמח לשמוע על כך ולכן ביקשתי להיפגש (לשמוע את הצד השני). אני מאמינה כי שנינו מסכימים כי בסופו של דבר, שיפור בתנאים תוביל לכך שעובדים יישארו יותר זמן, יהיו יותר מרוצים, רווח נקי לחברה וללקוחות שלה. אני מוכנה להירתם ולהתגייס כדי שמטרה זו תושג, מבחינתי אני שותפה לכך.

נכון שבאת לקראת המנכ"ל במקרה זה, אך על הדרך עשית מעשה שיגייס אותו אלייך, לסייע לך. מבלי לתקוף, להאשים, לשים את העובדות על השולחן, לשמוע את הצד שלו ולתת את הצד שלך, ולהבין מה האחריות של כל צד לפתרון הבעיה, כיצד ניתן לפתור יחד את הבעיה.

אם יישמתם את הטיפ אשמח לשמוע איך היה (:

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s